|
Cześć Władek. Odległość od krawędzi spływu skrzydła do krawędzi natarcia statecznika poziomego (przy kadłubie ) wynosi 438mm.
Powierzchnia statecznika poziomego (wymiary jednej połowy x 2):
a=1,75dm (podstawa) b=1,05dm (góra) h= 2,85dm (wysokość) a+b Liczone wg wzoru P= ( ------- x h ) x 2 = 7,98 dm kwadratowego. 2
Rozpiętość statecznika poziomego wynosi 570mm, taką liczyłem powierzchnię. Od powierzchni całkowitej trzeba chyba odjąć część statecznika która jest mocowaniem w kadłubie. Powierzchnia ta również jest trapezem zwężającym się ku tyłowi.
a=0,5dm b=0,35dm h=1,23dm a+b wg. wzoru P= ------ x h = 0,246 dm kwadratowego 2
Model mojego Mentora jest w ,,służbie" jeżeli potrzebujesz innych wymiarów to pisz. PS. Nie wiem dlaczego po kliknięciu ,,wyślij" wzór nie jest zapisany prawidłowo.
_________________ Pozdrawiam, Adam.
|