Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 14:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przeróbka VTX FatShark
PostNapisane: niedziela, 3 marca 2019, 19:46 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 marca 2012, 11:26
Posty: 1559
Wiek: 59
Lokalizacja: Peterborough, UK
Panowie ... i Panie miałem do was pytanie ...
Jak wielu z was pewnie się orientuje, moduł VTX FatSharka jest PRZEOGROMNY! i pomyślałem sobie można by go zmniejszyć.
W sumie ponieważ nie zalezy mi na nim za bardzo ponieważ mam inne pomyślałem ... a co tam, no i w związku z tym ...
Płytka na której spoczywa transmiter posiada trochę różnych elementów, między innymi switche do ustawiania częstotliwości, dodatkowe złacze do telemetrii i takie tam.
Ponieważ nie zamierzałem tego nigdy używać nie kupowałem żadnych dodatków bo i po co więc najbardziej zależy mi na ewentualnym pozyskaniu samego transmitera bo to jest potencjalnie do wykorzystania.
Jeśli odlutuję i podepnę się z zasilaniem bezpośrednio do transmitera, podepnę sygnał z kamery powinno działać?
W najgorszym wypadku częstotliwości nie będę mógł zmienić ale ponieważ zwykle latam sam nie ma problemu.

Tylko czy mogę tak zrobić czy na tej dodatkowej płytce znajduje się coś jeszcze bez czego transmitera nie odpale?

Mowa o tym: https://hobbyking.com/en_us/fatshark-25 ... averf.html

Jak myślicie ?

Edyta:

Po odłączeniu na spodzie płytki znalazłem piny opisane 3V Video i GND więc poprostu podpiąłem 3.3V i masę, działa. Jednak 3.3V zdecydowanie chyba za mało bo nawet poruszanie głową powoduje zaniki sygnału więc albo FC nie daje wystarczająco prądu albo napięcie (które mierzyłem przed oddzieleniem wskazywało 5V) muszę poprostu zwiększyć do 5V.
Chyba, że poprostu za małoprądu bo próbowałem odpalać pobierając zasilanie z FC podłączonego tylko do USB.

Dzięki za bardzo pomocne porady i sugestie.

Podsumowując:
Jeśli macie takie "kloce" a chcielibyście je jakoś wykorzystać ale pomniejszając gabarytowo i nie zależy wam specjalnie na ilości kanałów można to bez problemu zrobić poprostu usuwając większą płytkę i podłączając kabelki bezpośrednio do transmitera - jedyne ograniczenie to napięcie zasilania ale każde PDB posiada wyprowadzenie 5V więc ... spoko.

Pozdrówka

_________________
Pozdrawiam
RobUk
HyperBipe 900, AMBeR III "Experience", Spitfire MKIIb, Sbach342, White Sheep 480 Quad, RoboFlat 270, AOKFly 230, Realacc 210
"Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak ... kończysz ..." 3W Kasta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron

119,138,200 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL