Teraz jest czwartek, 2 maja 2024, 02:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sygnal RC (Corona v2,4) zakłócana przez nadajnik FOX700 :/
PostNapisane: niedziela, 15 sierpnia 2010, 18:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:25
Posty: 3602
Wiek: 36
Lokalizacja: Warszawa
Dżemdobry koledzy ;)

Dziś odbył się kolejny dzień zmagań z powietrzem :)

Jak do tej pory próbowałem wykonać 3 loty FPV, wszystko pięknie, że:
- pierwszy skończy się po 5 sekundach połamanymi łopatkami (film w dziale kraksa),
- drugi po 20 sekundach spektakularnym dzwonem z 15 metrów (kadłub zmiękł lekko na przedzie) a...
- ... trzeci - dziś, podobnie jak drugi tylko że dzwon spektakularniejszy i uszkodzeń brak.

Wpadłam więc na pomysł (dziwię się że dopiero teraz, żeby sprawdzić na ziemi jaki jest zasięg). Towarzysz lotów machał drążkiem obserwując wizję, a ja udałem się z modelem przed siebie. Po 10 metrach odbiornik stracił sygnał RC, reakcja na ruchy drążka znikła. Cała akcja działa się na kanale 8 zestawu wideo. Jako że miałem na stałe zalutowaną blaszkę zamiast zworki, a na polu lutownicy brak, usunąłem blaszkę za pomocą kombinerek - czyli zmieniłem kanał na 9 i próbę naziemną powtórzyłem. Oddaliłem się na 100 metrów i nic niepokojącego się nie działo, więc wróciłem i model poleciał. Znów stało się to samo, tylko że w zakręcie, ale jakoś tam udało mi się podratować model i w wysokiej trawie wylądować bez żadnych strat.

Zestaw wideo FOX 700 (700 mW, 1,2 GHz)
zestaw RC
Turnigy 9x z modułem Corona v2, 2,4 GHz i odbiornikiem z tego samego zestawu. Wideo latało w modelu niepodłączone do prądu i było OK, cyrk zaczyna się kiedy RC i video zaczynają współpracować :)

Wygląda to tak:
Obrazek

Nadajnik wideo jeździ na skrzydle. Odbiornik RC jest na ogonie. pakiet napędowy w komorze na pakiet, pakiet wideo to ten mały, kamera zamocowana na kabince. Regulator to Turnigy Plush 40A.

Ktoś ma jakieś wskazówki mogące pomóc usunąć to zjawisko?

Filmik z zamieszania wstawię później do działu "Polowanie..." a żeby nie powielać tematów, to dorzucę do założonego już przeze mnie tematu (jeszcze minimum 30 minut zanim vimeo go "łyknie")

Pozdrawiam ;)
Szymi

Tu link do "filmu" - Nie tylko Jutub masakruje jakość, vimeo też sobie radzi :)


Ostatnio edytowano niedziela, 15 sierpnia 2010, 20:00 przez Szymon, łącznie edytowano 1 raz
Dodałem link do filmu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron

119,451,895 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL