Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2016, 21:55 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 23 stycznia 2016, 18:50
Posty: 34
Wiek: 47
Lokalizacja: Poznań
Witam
W dniu dzisiejszym sklep http://www.pl-24.com.pl został zlikwidowany.W związku z tym dziękuję za wasze opinie i próbę pomocy w stworzeniu sklepu,ale dalej nie widzę możliwości ciągnięcia tego sklepu.
Pozdrawiam
Paweł Łukaszczyk
Mirko-Model


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2016, 22:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 08:00
Posty: 3701
Wiek: 74
Lokalizacja: Pabianice
:(

_________________
Pozdrawiam
karol


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2016, 22:42 
Pawełek napisał(a):
... ale dalej nie widzę możliwości ciągnięcia tego sklepu.

Szkoda, że nie wyszło.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2016, 07:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 18:35
Posty: 2328
Wiek: 60
Lokalizacja: Poznań - Jeżyce
Tak bywa. To nie jest łatwy chleb.

_________________
Bartek
NEVER STOP EXPLORING!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2016, 14:01 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 23 stycznia 2016, 18:50
Posty: 34
Wiek: 47
Lokalizacja: Poznań
baxter napisał(a):
Tak bywa. To nie jest łatwy chleb.

Witam
Masz rację w żadnej branży nie jest łatwo,ale hurtownia ma w dupie klientów i robi sobie jaja ,nie uzupełnia części ,modeli ,nie wprowadza ich na stan a przez to ja mam przestój .Drugą sprawa jest pozycjonowanie strony gdzie firma nie potrafi przez 9 miesięcy porządnie wypozycjonować strony sklepu.Być może po jakimś czasie uruchomie sklep ale już nie z tymi firmami.
Pozdrawiam
Paweł Łukaszczyk
Mirko-Model


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2016, 18:38 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6743
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Paweł z całym szacunkiem ale podanie takiego powodu ....

Cytuj:
Likwidacja sklepu
Z winy hurtowni BIG Hurt
oraz klientów nie wiarygodnych z Allegro
oraz nie których użytkowników forum http://forum.modelarstwo.info/threads/a ... 01/page-65


Nie wierze że tylko tobie ktoś robi pod górkę. Co mnie jako klienta interesuje że Cię hurt "dyma" dlatego trzeba mieć kilka pewnych źródeł.
co znaczy niewiarygodny klient ?
hmm pozycjonowanie ? skoro zapłaciłeś za usługę to wymagaj albo usługi albo zwrotu kasy ! chyba podpisałeś jaką umowę ?! i ją przeczytałeś ?!

;)

kasa sama do kieszeni Ci nie wpadnie.

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2016, 21:04 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2197
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Prawda też jest taka, że sklep modelarski nigdy nie będzie miał takiej koniunktury jak piekarnia, czy zakład pogrzebowy. To bardzo wąskie grono odbiorców i wciąż się zawęża. To hobby powoli umiera. Wypierane przez śmigłowce - zabawki i coraz bardziej popularne drony z Chin. Młodzież w ogóle nie garnie się do modelarstwa - ma inne atrakcje do dyspozycji.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2016, 22:06 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 23 stycznia 2016, 18:50
Posty: 34
Wiek: 47
Lokalizacja: Poznań
Meloow napisał(a):
Paweł z całym szacunkiem ale podanie takiego powodu ....

Cytuj:
Likwidacja sklepu
Z winy hurtowni BIG Hurt
oraz klientów nie wiarygodnych z Allegro
oraz nie których użytkowników forum http://forum.modelarstwo.info/threads/a ... 01/page-65


Nie wierze że tylko tobie ktoś robi pod górkę. Co mnie jako klienta interesuje że Cię hurt "dyma" dlatego trzeba mieć kilka pewnych źródeł.
co znaczy niewiarygodny klient ?
hmm pozycjonowanie ? skoro zapłaciłeś za usługę to wymagaj albo usługi albo zwrotu kasy ! chyba podpisałeś jaką umowę ?! i ją przeczytałeś ?!


;)

kasa sama do kieszeni Ci nie wpadnie.

Witam
Masz rację ,że to klienta nie obchodzi,tylko jak już pisałem wcześniej moja firma działa na zasadzie dropshipingu a co za tym idzie nie mam ani sklepu stacjonarnego ,a tym bardziej magazynu.Wiele hurtowni nie chce współpracować właśnie w tym systemie i jest ich naprawdę nie wiele.Druga sprawa to każda Hurtownia ma inne ceny więc trudno ustawić cenę końcową (mam tu namyśli cyny konkurencyjne.Natomiast jak chodzi o twoje pytanie co znaczy nie wiarygodny klient miałem zamówienia od klientów gdzie po wysyłce towaru ,zakupionego towaru nie odbierali a co za tym idzie ponosiłem dodatkowe koszty związane ze zwrotem towaru.Natomiast klienci z allegro chcieli sobie kupować poniżej ceny kosztów ba nawet poniżej ceny zakupów.Nawet jeden klient stwierdził,że powinienem mu sprzedać towar wartości 1500 zł za 150 zł bo tyle jest wart towar za ile chce kupić klient.Bezczelność nie zna granic.Natomiast jak chodzi o pozycjonowanie to dopiero w Poniedziałek będę walczył z tą firmą
Pozdrawiam gorąco
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2016, 22:17 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 23 stycznia 2016, 18:50
Posty: 34
Wiek: 47
Lokalizacja: Poznań
JarekF napisał(a):
Prawda też jest taka, że sklep modelarski nigdy nie będzie miał takiej koniunktury jak piekarnia, czy zakład pogrzebowy. To bardzo wąskie grono odbiorców i wciąż się zawęża. To hobby powoli umiera. Wypierane przez śmigłowce - zabawki i coraz bardziej popularne drony z Chin. Młodzież w ogóle nie garnie się do modelarstwa - ma inne atrakcje do dyspozycji.

Witam
Nie do końca bym,się z tobą zgodził ,albowiem modelarzy jest bardzo duże grono ,w śród moich kolegów interesują,się też dzieci.Niestety miałem też takich klientów którzy zakupili sobie model helikoptera 5 ,6 lat temu i chcą do niego części.Problem w tym,że nie których części już nie produkują zakłady a klient niechce nowego modelu bo on chce części ,tylko problem jeden że ja nie mam zakładu tylko sklep i nie jestem wstanie mu tych części zapewnić a z innych modeli jest ciężko dobrać części do innego modelu którego już niema np. HL3922
Pozdrawiam
Paweł Łukaszczyk
Mirko-Model


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 18:01 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 marca 2012, 11:26
Posty: 1559
Wiek: 59
Lokalizacja: Peterborough, UK
Jak znam życie, większość z tych problemów (części) znalazł by szybko rozwiązanie, technicznie rzecz ujmując wszystko można dorobić! Nawet części do kilkuletniego "Helikopterka" i mówiąc szczerze, nie oczekiwałbym będąc klientem, że będziesz mi dostarczał części do końca życia ... mojego lub "Helikopterka" :) To przecież jakaś bzdura.
Dzisiaj kupujesz u HobbyKing'a samolot ... a rok później nie ma do niego części i nie jest to nic nadzwyczajnego.
Jest za to szeroka gama urządzeń pozwalająca na wykonanie dowolnej części indywidualnie, wystarczy zapytać na forum. Mają lasery, frezarki i inne cudowne wycinarki czy drukarki. Można? Oczywiście, że można i nie trzeba wieszać psów na dostawcach.
Dropshipping ma to do siebie, jeśli twój sklep nie ma bezpośredniego połączenia z bazą dostawcy albo jak wspomniałeś nie uzupełniają stanów czy nie dodają nowych produktów ..... cóż, poszukaj takich co dodają i uzupełniają choćby mieli być w chinach.
Z doświadczenia wiem, że jak chińczyk Jongdang nie ma u siebie ... to znajdzie u innego chińczyka Hungjanga i ci sprzeda, a klient jeśli mu zależy poczeka kilka dni :)
Zawsze jednak możesz zaproponować dorobienie części za odpowiednią cenę skoro się tak upiera przy swoim modelu :)
Uszkodzony element można wziąć na wzór, wymodelować, wydrukować i będzie :)
Mamy XXI wiek!

_________________
Pozdrawiam
RobUk
HyperBipe 900, AMBeR III "Experience", Spitfire MKIIb, Sbach342, White Sheep 480 Quad, RoboFlat 270, AOKFly 230, Realacc 210
"Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak ... kończysz ..." 3W Kasta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 21:23 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 23 stycznia 2016, 18:50
Posty: 34
Wiek: 47
Lokalizacja: Poznań
RobUk napisał(a):
Jak znam życie, większość z tych problemów (części) znalazł by szybko rozwiązanie, technicznie rzecz ujmując wszystko można dorobić! Nawet części do kilkuletniego "Helikopterka" i mówiąc szczerze, nie oczekiwałbym będąc klientem, że będziesz mi dostarczał części do końca życia ... mojego lub "Helikopterka" :) To przecież jakaś bzdura.
Dzisiaj kupujesz u HobbyKing'a samolot ... a rok później nie ma do niego części i nie jest to nic nadzwyczajnego.
Jest za to szeroka gama urządzeń pozwalająca na wykonanie dowolnej części indywidualnie, wystarczy zapytać na forum. Mają lasery, frezarki i inne cudowne wycinarki czy drukarki. Można? Oczywiście, że można i nie trzeba wieszać psów na dostawcach.
Dropshipping ma to do siebie, jeśli twój sklep nie ma bezpośredniego połączenia z bazą dostawcy albo jak wspomniałeś nie uzupełniają stanów czy nie dodają nowych produktów ..... cóż, poszukaj takich co dodają i uzupełniają choćby mieli być w chinach.
Z doświadczenia wiem, że jak chińczyk Jongdang nie ma u siebie ... to znajdzie u innego chińczyka Hungjanga i ci sprzeda, a klient jeśli mu zależy poczeka kilka dni :)
Zawsze jednak możesz zaproponować dorobienie części za odpowiednią cenę skoro się tak upiera przy swoim modelu :)
Uszkodzony element można wziąć na wzór, wymodelować, wydrukować i będzie :)
Mamy XXI wiek!

Witam
Masz rację,ale ja prowadziłem sklep a nie serwis czy zakład do dorabiana części jak klient chce to niech sam sobie dorabia i jak mu dorabiana część uszkodzi model to w tedy pretensje niech ma do siebie.Po drugie żaden chińczyk nie wyśle 1 sztuki albowiem koszty są za wysokie ,w tym i przesyłka.Części się nie drukuje coś ci się pomyliło wszystkie części muszą mieć ta sama wagę albowiem model może zostać uszkodzony lub nie będzie działał tak jak powinien.
Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2016, 13:03 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 marca 2012, 11:26
Posty: 1559
Wiek: 59
Lokalizacja: Peterborough, UK
Oczywiście rozumiem, nie jesteś serwisem ale podałem przykład jak ewentualnie mogłeś pomóc, co do drukowania tu bym cię zaskoczył.
Dlaczego twierdzisz, że nie można. Oczywiście że można, wszystko można!
Tymbardziej, że części do modeli nie rosną na drzewacvh, ktoś je przecież robi a skoro ktoś je robi to znaczy, że można je także "do-robić" i niekoniecznie trzeba mieć zaraz warsztak jak w NASA.
W dzisiajszych czasach nie ma problemu. Możesz wydrukować co sobie zechcesz i zaprojektujesz włączając elementy/części modeli :) I nie mów mi, że się nie da bo osobiście mam i używam wydrukowanych części do modelu Sbach342 :) (to taki samolot :))
Wystarczy pomyśleć.
Poza tym, zwróć uwagę, że to forum modelarskie, większość z Nas tutaj produkuje sobie części do modeli samodzielnie.
Musi coś w tym być prawda ? :):):)

_________________
Pozdrawiam
RobUk
HyperBipe 900, AMBeR III "Experience", Spitfire MKIIb, Sbach342, White Sheep 480 Quad, RoboFlat 270, AOKFly 230, Realacc 210
"Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak ... kończysz ..." 3W Kasta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2016, 22:24 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 23 stycznia 2016, 18:50
Posty: 34
Wiek: 47
Lokalizacja: Poznań
RobUk napisał(a):
Oczywiście rozumiem, nie jesteś serwisem ale podałem przykład jak ewentualnie mogłeś pomóc, co do drukowania tu bym cię zaskoczył.
Dlaczego twierdzisz, że nie można. Oczywiście że można, wszystko można!
Tymbardziej, że części do modeli nie rosną na drzewacvh, ktoś je przecież robi a skoro ktoś je robi to znaczy, że można je także "do-robić" i niekoniecznie trzeba mieć zaraz warsztak jak w NASA.
W dzisiajszych czasach nie ma problemu. Możesz wydrukować co sobie zechcesz i zaprojektujesz włączając elementy/części modeli :) I nie mów mi, że się nie da bo osobiście mam i używam wydrukowanych części do modelu Sbach342 :) (to taki samolot :))
Wystarczy pomyśleć.
Poza tym, zwróć uwagę, że to forum modelarskie, większość z Nas tutaj produkuje sobie części do modeli samodzielnie.
Musi coś w tym być prawda ? :):):)

Witam
Ja nikomu nie bronie dorabiać sobie części ,każdy wie co robi .Na pewno ja nie będę nikomu dorabiał części a tak na marginesie czy słyszałeś o czymś takim jak prawa autorskie,licencje oraz patent ?
Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2016, 23:07 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 marca 2012, 11:26
Posty: 1559
Wiek: 59
Lokalizacja: Peterborough, UK
"...czy słyszałeś o czymś takim jak prawa autorskie,licencje oraz patent ?"

Oczywiście, słyszałem ..... nie przesadzaj :)
Ja tylko zasugerowałem, że są takie możliwości, czy będziesz chciał to robić czy nie to już zupełnie inna kwestia :)
Nie rozumiem więc problemu, dlaczego narzekasz na klientów którzy chcą ulotnić stare trupy zamiast kupić nowe ;)
Jako "Byznesmen" powinieneś wytłumaczyć delikwentom jak się przedstawia sytuacja i niech sobie radzą ;)
to podobno najbardziej zaradny naród na ziemi nie licząc Chińczyków którzy w odróżnieniu od Polaków nie przejmują się prawami autorskimi, czy licencjami tylko tłuką na potęgę wszystko jak leci .... no ale my nie jesteśmy Chińczykami :)

Tak czy siak, nie miałem w planie ani Tobie ani nikomu innemu podnosić ciśnienia.

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
RobUk
HyperBipe 900, AMBeR III "Experience", Spitfire MKIIb, Sbach342, White Sheep 480 Quad, RoboFlat 270, AOKFly 230, Realacc 210
"Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak ... kończysz ..." 3W Kasta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: sobota, 25 czerwca 2016, 20:21 
Pawełek napisał(a):
Witam
W dniu dzisiejszym sklep http://www.pl-24.com.pl został zlikwidowany.W związku z tym dziękuję za wasze opinie i próbę pomocy w stworzeniu sklepu,ale dalej nie widzę możliwości ciągnięcia tego sklepu.
Pozdrawiam
Paweł Łukaszczyk
Mirko-Model

Pawełek napisał(a):
Witam
Jak to niema
http://www.pl-24.com.pl
Sklep nadal jest otwarty.
Pozdrawiam
Paweł


:?: :?: :?:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: sobota, 25 czerwca 2016, 20:33 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 23 stycznia 2016, 18:50
Posty: 34
Wiek: 47
Lokalizacja: Poznań
Witam
Tak otwarłem go z uwagi iż wystawiłem motorówkę na sprzedaż,ale od 28 .06.2016 firma zostaje zawieszona.
Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Likwidacja sklepu www.PL-24.Com.pl Mirko-Model
PostNapisane: sobota, 25 czerwca 2016, 20:39 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 czerwca 2010, 15:34
Posty: 2736
Wiek: 58
Lokalizacja: Warszawa
Pawełek napisał(a):
..................
Tak otwarłem go z uwagi iż wystawiłem motorówkę na sprzedaż.......................
Paweł


Fajny pomysł :o

_________________
Pozdrawiam Darek
SkyCruiser_2400 ; GEMINI_3200 ; CHASER C1 FPV 120


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,261,138 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL