Teraz jest czwartek, 16 maja 2024, 12:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Naklejanie foli na folię :)
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2010, 15:32 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 12:43
Posty: 33
Mam problem, okleiłem całe skrzydło srebrna folią, chcę na keson dać taki zwężający się Pasek niebieskiej, jest on dość szeroki przy początku, praktycznie na całe skrzydło, a na końcówce liczy 2-3cm. Niebieska folia to też folia modelarska z chin. Problem w tym, że jak to oklejam to występują następujące problemy:
- pod folią powstają bąbelki powietrza
- folia kurczy się i na krańcach paska wychodzi klej
Już raz nakleiłem ten pasek ale zerwałem bo wyszedł okropnie, macie jakieś porady dotyczące takiego oklejania?? Może wyciąć w miejscu naklejania niebieskiej srebrną folię??

z góry dziękuję Daniel.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Naklejanie foli na folię :)
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2010, 15:55 
Przed położeniem folii spryskaj powierzchnię folii na skrzydle płynem do szyb lub rozpyl cieniutka warstewkę wody. Potem połóż na to pasek który chcesz przykleić. Weź szmatkę lub kawałek miękkiej balsy i usuń wodę spod foli pocierając szmatką lub kawałkiem balsy po pasku.Szmatkę zacznij przesuwać od środka paska ku brzegom. W ten sposób wyprzesz wodę spomiędzy folii. Potem weź suszarkę do włosów i podgrzej już nałożony w ten sposób pasek. Ciepło aktywuje klej i będzie ok. Nie musisz tego prasować. Woda ani płyn do szyb nie zaszkodzi klejowi od folii. Cały ten zabieg wypróbuj zanim zastosujesz na skrzydle. U mnie to zadziałało jak robiłem próbę.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Naklejanie foli na folię :)
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2010, 17:07 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 12:43
Posty: 33
No tak naklejałem normalną folię samoprzylepna tylko bez suszarki :) Spróbuję dzięki.

Edit:
Nakleiłem tak jak napisał Sławek, wyszło dużo lepiej, teraz się tylko boję, czy nie odejdzie tak lekko przyklejona po jakimś czasie?? Ja przykleiłem żelazkiem to z trudem ją zerwałem tak się przykleiła, teraz się już tak mocno nie trzyma :/ Kupił bym samoprzylepna ale kosztuje 10zł m2 a niebieskiej modelarskiej mam 5m.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Naklejanie foli na folię :)
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2010, 17:12 
Teraz połóż ręcznik papierowy lub cienką szmatkę i przez nią przeprasuj ten pasek, ale nie na dużej temperaturze. Powinno być ok.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Naklejanie foli na folię :)
PostNapisane: piątek, 9 kwietnia 2010, 17:15 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 12:43
Posty: 33
ok, spróbuję, przeprasowałem natarcie paska aby go nie podwiało wiec powinno być ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

119,899,247 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL