Teraz jest poniedziałek, 15 sierpnia 2022, 13:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 597 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lidle, Reale i inne sklepy
PostNapisane: piątek, 20 grudnia 2019, 12:59 
Moderator

Tym razem nie sklep a OLX: https://www.olx.pl/oferta/bosch-wfd-1660-czesci-pralka-CID628-IDCmeAB.html#7f1fa32f03
Ktoś sprzedaje części z zepsutej pralki Bosch wfd 1660 za czteropaka a najlepsze jest to, że tam jest silnik :D
Jest tylko na zdjęciu a nie w opisie więc ofertę trudno ustrzelić.
Te pralki to jeszcze inne pokolenie, ostatnio taką naprawiałem, miała 18 lat i była w lepszym stanie (oprócz 1 łożyska) niż większość sklepowych :mrgreen:

Do czego taki silnik? Ano na przykład do szlifierki dyskowej własnej roboty.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: sobota, 28 grudnia 2019, 11:57 
modelarz

Lidl zapowiada ciekawą wiertarkę. Budżetowa (w porównaniu do Boscha PBD40) alternatywa do wiertarek kolumnowych z przekladniami i luzami na pinoli w komplecie.
Obrazek

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: sobota, 28 grudnia 2019, 17:48 
Moderator

600 to już powoli można wybierać w innych narzedziach.
Żeby nie bylo że tylko marudze ... są Parksajdy ;) ktore sa ok jednak czasem trzeba się zastanowić czego oczekujemy. Znam ludzi ktorzy są bezgranicznie zachwyceni na sam dzwięk słowa Parksajt ;) i takich ktorych odrzuca..

wracajac do tematu .. mam dostep do wiertarki mniej wiecej jak z lidla i starej WS15 robionej przez warsztaty szkolne w latach 80 . Obie warte tyle samo. Wiecie ktorą wybiorę ? Tą starą ktora ma 39lat i milion otworów za sobą. bo wymienie lozyska dokrece pierscienie skasuje luzy i da rade kolejne dwa miliony wiercic

Wiem marudze ale rok sie juz konczy

PostNapisane: sobota, 28 grudnia 2019, 22:08 
modelarz

Krzysiek.
Brat kupił Parksajda akumulatorowego na budowę, katował go bo tak to można nazwać i działa do tej pory.
Po drugie byłem na stoczni niemieckiej i tam używali elektro narzędzi na akumulator Parksajda i jeszcze jednej firmy której nie pamiętam, obudowy były koloru niebieskiego.
Żaden Bosch czy inna znana marka tam nie była używana.

PostNapisane: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 08:44 
Moderator

Mam całą masę różnej maści Parksajdów, kilka wkrętarek, wiertarek, pił, szlifierek, różnej maści,
będzie z 20 elektronarzędzi. Katuję je od lat. Na ten moment pomimo mocnego użytkowania
udało mi się "zajechać" dwie szlifierki taśmowe - https://fanlidla.pl/gazetka/2013.08.19. ... ka,tasmowa
Zajechać to znaczy doprowadzić do śmierci :), w jednej poszedł silnik, w drugiej przekładnia.
Padła mi też lutownica akumulatorowa, grot się "wyrwał". Po kilku latach użytkowania tych wynalazków powiem tyle, że do prac domowych
wystarczą, przynajmniej tak jest w moim przypadku. Nie żałuję wydanych pieniędzy, oczywiście jak ktoś popracuje przez moment czymś naprawdę
profesjonalnym typu Festool lub Makita to na "parksajdy', 'boshe' i inne 'blakdekry' będzie spoglądał "krzywym" okiem - taka prawda.
Co do tej wiertarki kolumnowej - zastanawiam się nad zakupem, ciekaw jestem jak wypada w porównaniu z PBD40 Bosha
, naprawdę kozacka maszyna, fantastycznie się na niej majsterkuje, no ale dwa razy droższa.

PostNapisane: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 20:07 
Moderator

Motylasty trafnie mnie wypunktował.
Do celu można dojechać i Maluchem i Ferrari jednak oba mają c...we wnętrze :lol:
Kupiliśmy kilka udarówek akumulatorowych z Lidla i niestety wszystkie tam wróciły martwe.
Mieliśmy też kilka narzędzi akumulatorowych z Hilti -skończyły identycznie. Były to narzędzia 10x droższe od tych z tematu . To wskazuje że nie marka ale konkretny model jest ważny. Profesjonalne narzędzia również umierają.
Marudze bo tak mam i trzeba na mnie brać poprawkę.
Możliwe ze się czepiam jednak stosuję prostą zasadę -płacę wiec wymagam a nie -było tanie co się czepiać.
Sam posiadam wkrętarke no name która posiada aku li-pol 3s 2200 i jest nie do zabicia . Dlaczego mimo innych profi mam też takie g.. -proste bo lezy mi dłoni .Inna sprawa że przestałem produkować smieci . Jeśli coś było ok to niech żyje dalej.
Inna sprawa to obietnice producentów bez pokrycia. Pewna firma chciała wcisnąć nam swoje narzędzia.Obiecują 50.000(pięćdziesiąt tysiecy ) cykli ładowanie rozladowanie. Gdyby każdego dnia tylko raz ładować akumulator to daje nam ponad130lat!
I zanim podniesie się krytyka -producent nie zezwala na zainstalowanie licznika cykli w akumulatorze .Akumulator nie posiada żadnej wbudowanej elektroniki a gwarancja nic nie mowi o czasie życia akumulatora czy też o minimalnej pojemności. Niewygodne fakty się przemilcza .... Gdyby ładowaći rozładować akumulator 10xdziennie daje to nam 13lat !

Konia z rządu (chyba tak to się pisze) temu który pokaże 10 letniego lipola w idealnej kondycji.... wychuchanego i pieszczonego modelarskiego a nie akumulator który dostaje w d.... do granic możliwości np na budowie. . (koń z rządu ..fuj kto to wymyślił)

Fak-jak napisał Motylasty mam nierówno pod fisutem i kupuję czesto te drogie zabawki . Bo zakladam ze musze wykonać np przewiert w max20minut i nie obchodzą mnie niespodzianki ( 6dnia Pan stworzył ziemię oraz pręt żebrowany fi 16 ) . Specyfika zawodu .. Nawet jeśli prętów będzie dziesieć z Boską pomocą i energią elektryczną damy radę.

Przyszło mi ostatnio wykonać dużą pracę dla klienta .Przewierty przez stropy fi 500 na grubości 300mm ze zbrojeniem.-zatrudnilem fachowcow i co? przyjechali z narzędziami których w zyciu na oczy nie widziałem a widząc nasze tylko uśmiechali się z politowaniem .

Bo tak naprawde Milwaukee,Hilti ,Makita itd itd to średnia półka .Zaledwie.

Poza modelami mam inną pasję .Naprawiam odnawiam stare kolumny. .Nakupiłem chyba z 20 szlifierek oscylacyjnych . Cały czas szło źle. aż trafiłem na starego bardzo stolarza. Wyśmiał te moje cuda na maxa wręcz mnie ośmieszył i pokazał narzędzie na lata za "grosze"

Bo nie ważne ile zapłacimy ale ile realnie coś jest warte.

ps. z tego powodu kazdy samochód wart jest dla mnie tyle ile wazy razy aktualna cena kg złomu.....

PostNapisane: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 20:44 
modelarz

utopia napisał(a):
Motylasty trafnie mnie wypunktował.
Do celu można dojechać i Maluchem i Ferrari jednak oba mają c...we wnętrze :lol:
Kupiliśmy kilka udarówek akumulatorowych z Lidla i niestety wszystkie tam wróciły martwe.
Mieliśmy też kilka narzędzi akumulatorowych z Hilti -skończyły identycznie. Były to narzędzia 10x droższe od tych z tematu . To wskazuje że nie marka ale konkretny model jest ważny. Profesjonalne narzędzia również umierają.
Marudze bo tak mam i trzeba na mnie brać poprawkę.
Możliwe ze się czepiam jednak stosuję prostą zasadę -płacę wiec wymagam a nie -było tanie co się czepiać.
Sam posiadam wkrętarke no name która posiada aku li-pol 3s 2200 i jest nie do zabicia . Dlaczego mimo innych profi mam też takie g.. -proste bo lezy mi dłoni .Inna sprawa że przestałem produkować smieci . Jeśli coś było ok to niech żyje dalej.
Inna sprawa to obietnice producentów bez pokrycia. Pewna firma chciała wcisnąć nam swoje narzędzia.Obiecują 50.000(pięćdziesiąt tysiecy ) cykli ładowanie rozladowanie. Gdyby każdego dnia tylko raz ładować akumulator to daje nam ponad130lat!
I zanim podniesie się krytyka -producent nie zezwala na zainstalowanie licznika cykli w akumulatorze .Akumulator nie posiada żadnej wbudowanej elektroniki a gwarancja nic nie mowi o czasie życia akumulatora czy też o minimalnej pojemności. Niewygodne fakty się przemilcza .... Gdyby ładowaći rozładować akumulator 10xdziennie daje to nam 13lat !

Konia z rządu (chyba tak to się pisze) temu który pokaże 10 letniego lipola w idealnej kondycji.... wychuchanego i pieszczonego modelarskiego a nie akumulator który dostaje w d.... do granic możliwości np na budowie. . (koń z rządu ..fuj kto to wymyślił)

Fak-jak napisał Motylasty mam nierówno pod fisutem i kupuję czesto te drogie zabawki . Bo zakladam ze musze wykonać np przewiert w max20minut i nie obchodzą mnie niespodzianki ( 6dnia Pan stworzył ziemię oraz pręt żebrowany fi 16 ) . Specyfika zawodu .. Nawet jeśli prętów będzie dziesieć z Boską pomocą i energią elektryczną damy radę.

Przyszło mi ostatnio wykonać dużą pracę dla klienta .Przewierty przez stropy fi 500 na grubości 300mm ze zbrojeniem.-zatrudnilem fachowcow i co? przyjechali z narzędziami których w zyciu na oczy nie widziałem a widząc nasze tylko uśmiechali się z politowaniem .

Bo tak naprawde Milwaukee,Hilti ,Makita itd itd to średnia półka .Zaledwie.

Poza modelami mam inną pasję .Naprawiam odnawiam stare kolumny. .Nakupiłem chyba z 20 szlifierek oscylacyjnych . Cały czas szło źle. aż trafiłem na starego bardzo stolarza. Wyśmiał te moje cuda na maxa wręcz mnie ośmieszył i pokazał narzędzie na lata za "grosze"

Bo nie ważne ile zapłacimy ale ile realnie coś jest warte.

ps. z tego powodu kazdy samochód wart jest dla mnie tyle ile wazy razy aktualna cena kg złomu.....

oj tam oj tam marudź sobie :D ;)

ale miało być chyba "konia z rzędem" ;) bo konia z rządu to ja bym nie chciał :roll:

pozdr. :)

Fox 2300
Filip 600 Sport
Jak 3 - Aircombat

Pozdrawiam Roman

PostNapisane: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 22:00 
Moderator

No i o to chodzi w tych naszych potyczkach .. robimy sobie na złość podstawiamy nogę a wszyscy mamyten sam kierunek

PostNapisane: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 23:11 
Administrator

utopia napisał(a):
No i o to chodzi w tych naszych potyczkach .. robimy sobie na złość podstawiamy nogę a wszyscy mamyten sam kierunek
Starzejesz się , kurde chyba wyciągnę fotki z "Niagary" jak pływasz w 10 cm wody ;) ,ba i nie tylko ty. Co do narzędzi, racji wykonywanego zawodu czasami robię przewierty fi 20-25 na grubości ok 1m , daje rady mloto-wiertarka za 600pln. U mnie jest cała przekrojowka , Boch, Makita, parkside , noname , nie ważne co używam ważne aby zrobiło robotę.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam Marcin

PostNapisane: wtorek, 31 grudnia 2019, 11:14 
modelarz

Krzysiu, mówi się konia z rzędem (rząd to w tym znaczeniu całe oporzadzenie: uzda, wedzidlo i inne paski skórzane, w które ubiera się konia).
Ale może być i koń z rządu, bo obecnie na Wiejskiej wielu ich tam siedzi ;).

PostNapisane: wtorek, 31 grudnia 2019, 12:47 
modelarz

Ja tak spektakularnych odwiertów nie robię ale po wiertełko lub pilnik mały czy duży i po śrubeczki idę sobie do takiego małego sklepiku gdzie po sufit są polskie narzędzia bo one mnie nigdy nie zawiodły . Czy imadło uchwyt wiertarski czy inny osprzęt do tokarki tylko polskie firmy . Wiem że są droższe o połowę od tych w supermarketach ale wiem że nimi trochę porobię .

PostNapisane: wtorek, 31 grudnia 2019, 14:26 
Moderator

Ares tego małego sklepiku :)

PostNapisane: wtorek, 31 grudnia 2019, 15:32 
Moderator

Motylku Adres -adres ... bo się całkiem zgenderujesz ;)
Jak ja Was lubię. Czasem wystarczy rzucić śmierdzącą bombę i nagle sie zjednoczycie !

A ten koń itd.. myślałem ze da radę wysłać gdzieś ten cały balagan w piz......

PostNapisane: czwartek, 2 stycznia 2020, 11:54 
modelarz

Cześć
Ponieważ byliśmy z kolegami w pracy grzeczni, to Mikołaj przyniósł nam wiertarkę Boscha PBD 40. Fajna zabawka :) . Wcześniej korzystaliśmy z mojej prywatnej Einhell, też dawała radę. Boschek ma wyświetlacz z obrotami i głębokość wiercenia, przełączane oraz znacznik laserowy.

Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 491.67 KiB | Przeglądane 5256 razy ]

Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 460.82 KiB | Przeglądane 5256 razy ]

Załącznik:
3.JPG
3.JPG [ 481.63 KiB | Przeglądane 5256 razy ]

Załącznik:
4.JPG
4.JPG [ 482.38 KiB | Przeglądane 5256 razy ]

PostNapisane: środa, 27 maja 2020, 00:21 
Moderator

Okazja tym razem na alegro*, do kupienia gombka - cokolwiek to jest :lol:
Jest tam więcej błędów w kolejnych linijkach ale ten jest moim ulubionym, a swoją drogą sama oferta jest niezła :) bo 25zł za 20szt, sprzedawca kis-trade gdyby ktoś szukał.
Załącznik:
KIS-TRADE.JPG
KIS-TRADE.JPG [ 53.03 KiB | Przeglądane 4405 razy ]

-------
*pisownia specjalna ze względu na boty gugla

PostNapisane: środa, 27 maja 2020, 10:49 
modelarz

Autor uczy się od najlepszych czyli aliexpress w polskim tłumaczeniu. To mnie zawsze rozbawia.

PostNapisane: środa, 27 maja 2020, 15:31 
Moderator

Raz tylko nie przeczytałem opinii na alle - skończyło się sprawą karnoskarbową dla sprzedawcy ale ciągneło się 3 miesiące
Ogólnie mam już zniechęcenie do zakupów na alledrogo . W wielu kategoriach od stycznia sprzedający mają same negatywy bo oferują fikcyjny towar tylko po to by dostać kasę i obracać nią przez jakiś czas bo większość ludzi się nie upomina o swoje

PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 07:45 
Moderator

Zwracam uwagę na szlifierką talerzową i wiertarkę kolumnową :)
Szlifierki używam od dwóch lat, przydatna sprawa a cena wiertarki, no chyba warto.

https://www.lidl.pl/pl/c/wyprzedaz/c3287/w2

PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 08:34 
modelarz

Ciekawe, czy te ceny będą obowiązywać w sklepie on-line :roll:

PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 08:53 
Moderator

Nie będą, już napisali. Tylko sklepy stacjonarne, tylko tam gdzie one są, i od 12.06. Nagrywajcie w poziomie jak ktoś pójdzie :lol:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 597 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1