Teraz jest wtorek, 30 kwietnia 2024, 19:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 19:26 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 05:30
Posty: 19
Wiek: 29
Lokalizacja: Wola Mielecka/Mielec
Witam
Mam pytanie do Moderatorów czy mogę zamieścić ten temat?
Czy mogę wstawić tu tę relację ? Z pewnością większość użytkowników widziała ją.
Proszę o zgodę;]

_________________
Obrazek
"Iskra się tli mili, Marszczą się brwi debili Czego byśmy nie mówili ....Sedno tkwi w chwili "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 19:38 
Wstawiaj , przecież po to jest forum.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 19:50 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 05:30
Posty: 19
Wiek: 29
Lokalizacja: Wola Mielecka/Mielec
Wstęp
Witam
W tym temacie będę prowadził relację z budowy modelu little extra.

Troche o modelu:
Nazwa: Little Extra
Napęd: Elekryczny
Typ modelu: Akrobat
Rozpiętość skrzydeł: 920mm
Długość kadłuba: 780mm

Wyposażenie
Silnik Tower Pro
Akumulator: 1300mah Dualsky 3s
Regulator: Tower Pro mag 8 20A
Serwa: 3x tower pro 9g oraz 1x conrad 9g
odbiornik:HITEC HFD-08RO
Nadajnik:Multiplex (zbig)
Plany odpowiednio przeskalowałem i wydrukowałem.

Oto one:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kleje którymi będę kleił model:

Obrazek

klej polimerowy firmy Dragon. Można go nabyć w każdym sklepie budowlanym. Jest to klej uniwersalny ,klei wszystko. Elementy należy które chcemy skleić trzeba posmarować klejem i odczekać chwilę (4-6minut) aby rozpuszczalnik,nitro wyparowało.

Obrazek

Klej Wikol. Głównie zalecany jest do klejenia papieru oraz drewna. Wybrałem Wikol zamiast RAKOL ,ponieważ ten pierwszy ma mocniejsze wiązanie. Nie należy trzymać i kleić nim w niskich temperaturach. Klej wtedy nie łączy oraz pozostawia białe ślady.

Obrazek

Klej na gorąco. Mało używam ale przydaje się często do klejenia części "na szybko".Posiadam do niego pistolet elektryczny. Jest on dostępny w sklepach elektrycznych.

Materiały wstępne:
Płyty izo floor 3mm(karbowany) oraz 6mm(gładki)-dostępne w sklepach budowlanych typu komfort.
Listewki : sosnowe 4x4mm 4szt. oraz 3x6mm 2szt(gamahobby.pl)
Sklejka : 3mm( po skrzynkach z owoców)
Dyskietka od komputera - będzie służyć jako zawias, jest ona elastyczna.
Z niecierpliwością oczekuje daty 18.02.2010

_________________
Obrazek
"Iskra się tli mili, Marszczą się brwi debili Czego byśmy nie mówili ....Sedno tkwi w chwili "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 20:03 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 05:30
Posty: 19
Wiek: 29
Lokalizacja: Wola Mielecka/Mielec
Budowa kadłuba

Pierwszym krokiem było wycięcie szablonów .
Obrazek
Po czym wyciąłem wręgi ze sklejki 3mm. Potrzebna była do tego piłka włośnicowa. Może się są jakoś "wzorowo" wycięte, nie mam jeszcze aż tak dobrej wprawy w cieciu piłką włośnicowa.

Wręga 1,2
Obrazek

Wręga 3
Obrazek

Oraz 4,5
Obrazek


Edit

:arrow: Następnie rozpocząłem powoli łączyć w całość. Do wręg przykleiłem listewkę sosnowe 4mmx4mm (konturowe). Dziś zrobiłem zdjęcie elementów które jeszcze wyschną. Listwę przykleiłem klejem wikol które potrzebuje trochę dłuższego czasu do przeschnięcia.
Obrazek
Obrazek

Pomiędzy każdą wręga jest kawałek depronu wyciętego pod kątem prostym, aby każda wręga wkleiła się idealnie prosto.Całość zostawiłem na noc do wyschnięcia.

Przykleiłem potem dwie listewki. Również wkleiłem je na wikol .
Okazało się ze wikol nie schnie tak długo , lecz schnie około 40minut. Wszystko zależy od temperatury otoczenia.
Obrazek
Obrazek

Kolejne zdjęcia z budowy kadłuba. Tym razem są już wklejone wszystkie listwy(wzmocnienie). W okolicach SC zostało wklejone z balsy 3mm wzmocnienie dla skrzydła. Skrzydło głownie będzie przymocowane do tego.Kadłub jest już w ~80% gotowy-jego szkielet. Potrzebuje jeszcze lekkiego szlifowania. 8)
Obrazek
Obrazek

:arrow: Tego dnie odwiedziła mnie inspekcja, Wydali pozytywną ocenę. 8)

Obrazek

:arrow: Następnie wyciąłem półkę na serwa z depronu 6mm która jest od dołu wzmacniana balsą, lecz najpierw musiałem zrobić wzmocnienie z balsy 3mm.
Wzmocnienie to widać na oto tym zdjęciu:
Obrazek
:arrow: Przed wklejeniem półki odrysowałem oraz wyciąłem miejsca na serw ,po czym wkleiłem .Na planie modelu były serwa wklejone według mnie w złym miejscu, gdyż nie było do nich dostępu. Ja wklejam w miejscu gdzie będzie kabina ,aby w każdym momencie można było zdemontować serwa.
Obrazek

:arrow: Tego dnia również wkleiłem Bowdeny do steru kierunku oraz wysokości. Postanowiłem dać Bowden podwójny W którego skład wchodzą dwie rurki z tworzywa oraz pręt stalowy.

Obrazek

:arrow: Pomyślałem aby lekko zmniejszyć wagę i wy-ażurować jedną z wręg. Jest to wręga nr. 3. Po krótkich zmagania z piłką włośnicową i papierem ściernym powstało oto :
Obrazek

Potem okleiłem kadłub, jego część. Zaczynam od boków . pokrycie to depron karbowany 3mm .Wyciąłem większe kawałki depronu i nakleiłem po czym przyciąłem do odpowiedniej wielkości. Potrzeba jeszcze wyciąć miejsce na skrzydła.
Obrazek
Obrazek
Później rozpocząłem oklejać resztę(garb). Zacząłem od wycięcia większego kawałka depronu po czym próbowałem docinać .Docięty kawałek przykleiłem do połowy przed tym obkleiłem go taśmą klejącą aby podczas wyginania nie pękł. Podczas wyginania używałem opalarki. Musiałem uważać aby nie przegrzać depronu i nie stopić. Gdy jedna połowa się przykleiła z drugą nie było już problemów.

Również wkleiłem łoże dla statecznika poziomego z balsy. Elementy te są wycięte z grubsza, po całkowitym wyschnięciu kleju przeszlifuje je do odpowiednich rozmiarów

Obrazek

:arrow: Tutaj już jest obklejony kadłub oraz przycięty i przeszlifowany. Są maluteńkie dziurki które koniecznie muszę zaszpachlować:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:arrow: W te dziurki włożyłem szpachle i po wyschnięciu wyrównałem z powierzchnia kadłuba.Na zdjęciu widać w miejscu łączenia małe ,białe kreski , w tych miejscach jest szpachla.
Obrazek

Również zacząłem prace nad kabiną. Zacząłem wypełniać wcześniej przedstawiony szkielet. Wypełnienie to styropian oraz znikome elementy depronu.
Obrazek
:arrow: Następnie odrysowałem ze szablonu kształt kabiny i odciąłem nadmiary styropianu:
Obrazek

:arrow: Następnie na wyszlifowaną maskę nakleiłem taśmę pakową i elegancko naciągnąłem opalarką. Zrobiłem tak ponieważ styropian lubi się kruszyć więc powierzchnia na którą dałem taśmę nie była idealnie prosta, lecz ta taśma tak została naciągnięta że te dziury są zniwelowane.
Obrazek

_________________
Obrazek
"Iskra się tli mili, Marszczą się brwi debili Czego byśmy nie mówili ....Sedno tkwi w chwili "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 20:10 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 05:30
Posty: 19
Wiek: 29
Lokalizacja: Wola Mielecka/Mielec
Budowa skrzydła
W kolejnej części moich zmagań z budową modelu przedstawię Wam budowę żeberek:
Żeberka są wykonane z depronu 6mm.Wyciąłem je za pomocą skalpela z "grubsza" po czym przeszlifowałem do odpowiedniej wielkości.Żeberka będą łączone za pomocą listwy sosnowej 6x2mm(dźwigar) oraz na to pójdzie depron 3mm(pokrycie).Wszystkich żeberek jest 18 . W oryginale skrzydło tworzy trapezu więc żeberka zrobiłem zwężane.
(na zdjęciu jest połowa żeberek)
Obrazek

Zacząłem kleić również skrzydło w całość. Żeberko kleje w sposób:
szybka - kontaktowa - smaruje obie powierzchnie klejem, czekam aż wyparuje rozpuszczalnik (2-5min) łącze i ściskam klejone elementy. Klej łapie natychmiast, nie da się przesunąć. Siła trzymania zależy od siły ściśnięcia (nie od czasu schnięcia).
W tym momencie żeberka są dociskane do dźwigara. Aby całość była dociśnięta tak samo postawiłem na żeberka "elastyczna" linijkę aby idealnie dociskała każdą powierzchnie.


Obrazek
Obrazek
Jako płyta montażowa służy depron 6mm.

:arrow: Następnie skleiłem skrzydło w całość. Wkleiłem drugi dźwigar sosnowy. Wszystko ładnie się przykleiło całą powierzchnią.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na zdjęciu widać całe skrzydło(konstrukcja).

Cześć
kolejnymi elementami budowy są przekładki między dźwigarowe:
:arrow: Po przemyśleniu postanowiłem dać przekładki miedzy dźwigarowe. Przekładki te wykonałem z depronu 6mm, dzięki nim skrzydło stało się bardzo sztywne wręcz nie do ugięcia.Jest to mój własny pomysł , nie było tego w planach. Wklejone na UHU Por
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejną część budowy skrzydła : Na początku w myślach miałem oklejenie skrzydła poprzez pokrycie jednego kawała depronu 3mm całego płata(tak jak jest to w RWD-5). W trakcie pracy okazało się że jest to nie możliwe, Gdyż:
:arrow: Płat jest trapezem, czyli idzie pod kątem natarcie jak i spływ.
:arrow: Żeberka na Natarciu są "ostre" przez co łamie się depron podczas dopasowywania, nawet gdy obkleję taśmą.
Postanowiłem więc zrobić oddzielnie natarcie z depronu 6mm. W każdym żeberku odciąłem "czołowo" 6mm ,następnie nakleiłem grubszy pasek depronu 6mm. Wszystko docisnąłem taśmą klejącą i pinezkami. Jak to wyjdzie zobaczymy w następnych dniach.

Obrazek

Obrazek

:arrow: Potem wkleiłem listwę natarcia z depronu 6mm.Następnie w planach mam wklejenie górnej części pokrycia, a potem wyszlifowanie krawędzi spływu.
Obrazek
Obrazek

Następnie odciąłem lotki oraz "zamknąłem skrzydło" i przeszlifowałem natarcie.
Jeszcze klei się spływ , dlatego są "żabki" na skrzydle. skrzydło zamknęło się dobrze. Na powierzchni skrzydła znajdują się lekkie wgięcia,dziurki które będę musiał zaszpachlować. Widać również ślady kleju po oderwanej taśmie klejącej. :|
Obrazek
Obrazek

Tak oto prezentuje się samolot w całości w stanie teraźniejszym. skrzydła jeszcze nie przyklejone.(wszystko przeszlifowane).
Obrazek
Obrazek

Potem nakleiłem końcówki skrzydeł, wyciąłem większe kawałki depronu , przykleiłem a następnie mocno przycisnąłem za pomocą taśmy.Po wyschnięciu oszlifuje.(widać na skrzydle szpachlę, wszystko musi być idealnie równe) 8)
Obrazek
:arrow: Oraz zrobiłem lotki:
Obrazek

_________________
Obrazek
"Iskra się tli mili, Marszczą się brwi debili Czego byśmy nie mówili ....Sedno tkwi w chwili "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 20:17 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 05:30
Posty: 19
Wiek: 29
Lokalizacja: Wola Mielecka/Mielec
Stateczniki oraz montaż

Wyciąłem z płyty depronu 6mm statecznik poziomy, jego "ster" będzie łączony za pomocą listwy sosnowej :
Obrazek
Jako zawiasy posłuży dyskietka komputerowa,a dokładniej jej wnętrzności.

Do kolekcji doszedł statecznik pionowy wykonany z depronu 6mm:
Obrazek

Następnie wkleiłem oraz wyszlifowałem wzmocnienie statecznika poziomego oraz pionowego. Jako wzmocnienie wkleiłem na kleju "DRAGON" balsę 3mm.Następnie wyszlifowałem drobnym papierem ściernym do zrównania z powierzchnią statecznika:
(widać na statecznikach czarne plamki, jest to cień który rzuca szyba/woda)
Obrazek
Obrazek

Potem okleiłem statecznik poziomy folia(reklamową). Jest to kolor niebieski. Widać białe ślady, jest to spowodowane odbiciem lampy błyskowej.
Obrazek

Okleiłem również statecznik pionowy. Na dole nie oklejałem ponieważ tam będzie klejone do kadłuba.(białe ślady to odbicie lampy błyskowej)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oto łącznik steru wysokości:
Obrazek
Jest on wykonany z drutu stalowego(sprężynowego) o grubości 1,5mm. Następnie wkleiłem go na żywicy"Distal" we wcześniej zrobione rowki:
Obrazek

Zaczynam wklejać statecznik pionowy do kadłuba.(taka wielka plama, to żywica. niestety kapnęło mi trochę z pędzla) :roll:
Obrazek
Również wkleiłem na zawiasach z dyskietki ster:
Obrazek

_________________
Obrazek
"Iskra się tli mili, Marszczą się brwi debili Czego byśmy nie mówili ....Sedno tkwi w chwili "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 20:20 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 05:30
Posty: 19
Wiek: 29
Lokalizacja: Wola Mielecka/Mielec
Podwozie

Zabrałem się za budowę podwozia. Najpierw zacząłem od przygotowania kawałków sklejki. Kolejnym krokiem było odrysowanie w którym miejscu będzie przechodził drut podwozia. Następnie Wkleiłem te kawałki sklejki :
Obrazek
Jak widać jest to wklejone nie na miejscu gdzie będzie podwozie lecz trochę obok.
Obrazek
Obrazek

Następnie Wyciąłem większy kawałek ze sklejki. We wcześniej narysowane linie przyłożyłem podwozie (drut) który wcześniej posmarowałem żywicą. Potem wycięty wcześniej kawałek Przykleiłem aby podwozie było dociśnięte.
Obrazek
Obrazek

Tak oto wygląda moje rozwiązanie mocowania podwozia w stanie gotowym:
Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek
"Iskra się tli mili, Marszczą się brwi debili Czego byśmy nie mówili ....Sedno tkwi w chwili "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 20:26 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 05:30
Posty: 19
Wiek: 29
Lokalizacja: Wola Mielecka/Mielec
Oklejanie
W wolnych chwilach obkleiłem część kadłuba . Kolory to niebieski i złoty myślę że dojdą do tego jakieś akcenty innego koloru.Również stateczniki dostaną jakaś inna formę. A tym czasem prezentuje się to tak(w przedniej części widać pomarszczoną folie. Spowodowane to jest tym że w tym miejscu jest "dziura" na skrzydła więc folia tam się lekko pomarszczyła. Otwór ten zrobię później) :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:arrow: Również zamontowałem piastę i skróciłem oś:
Obrazek


Dalsze losy oklejania skrzydła.
Skrzydła oklejone są niebieską folią z końcówkami złotymi. Oczywiście dojdą jeszcze inne kolory oraz "wzorki".Tak oto prezentuje się model w tym momencie:
Obrazek
Obrazek
Jak widać nie tylko skrzydło uległo zmianie ale także kadłub, otrzymał on pasek czerwieni.
Również wzmocniłem stateczniki ,gdyż one będą musiały wytrzymać duże obciążenia.

Obrazek

Stery stateczników wkleiłem na zawiasach JET .Z powodu braku tych zawiasów do wklejenia lotek zastosuje 4 nawiasy z dyskietki na jedną lotkę. Jak na razie wkleiłem tylko jedną lotkę ,ponieważ dyskietka tez się skończyła :|
Obrazek
Oraz jak zazwyczaj wstawiam fotki całkowite modelu.
Obrazek

_________________
Obrazek
"Iskra się tli mili, Marszczą się brwi debili Czego byśmy nie mówili ....Sedno tkwi w chwili "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 20:31 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 05:30
Posty: 19
Wiek: 29
Lokalizacja: Wola Mielecka/Mielec
Reszta

Zamontowałem również dźwignie do steru oraz do lotki. Zastosowałem drut z Bowdena. Wyciąłem na oko drut i zagiąłem końcówki pod kątem prostym ,po czym przeciąłem ten drut na pół. Następnie do połączenia tego użyłem cienkiej koszulki termokurczliwej. Gdy wszystko już ustawiłem równo to zgrzałem koszulkę:
Obrazek
:arrow: Również zrobiłem sobie domowym sposobem kabel Y ,który zastosowałem do lotek.Prezentuje się to tak:
Obrazek
Wszystko zaczęło się gdy jakiś czas temu znalazłem w sklepie elektronicznym takie oto złącza:
Obrazek
Koszt całego paska (2x to co na zdjęciu) to jedynie 1,5zł, a dzięki temu można zrobić wiele przedłużaczy do serw oraz innych elementów.
Połączenie wygląda tak:
Obrazek
Jest to rozwiązanie proste oraz można dużo pieniędzy zaoszczędzić.

Oto wyposażenie jakie zastosowałem, niestety zdjęcia sklepowe ,ponieważ ja osobiście nie zrobiłem.Tak więc:
:arrow: -Regulator Tower pro Mag 8 18A
Jak dla mnie wystarczający ,zazwyczaj latam na prądach w zakresie 13-15A.Mój regulator nie posiada oryginalnej koszulki oraz ma przedłużone przewody.Obrazek
:arrow: -Silnik Tower pro 2410-09 Red
Jest to silnik przewijany.
Obrazek
:arrow: -Serwa: 3szt Tower pro 9g(lotki,kierunek) oraz 1szt Conrad 9g(wysokość)
W większości modeli montuje takie serwa, jak na moje wymagania są idealne.
Obrazek
Obrazek
:arrow: -Odbiornik Hitec HFD-08RO
Jeden z lepszych odbiorników na rynku. Posiada on 8 kanałów co pozwala ustawienie różnych konfiguracji. Ja osobiście latam na kanale 75 (podwójna przemiana).Obrazek
:arrow: -Akumulatory:
1.Turning 3s 1300mah
Jeden z tańszych oraz jakościowo dobrych pakietów. Większość młodych modelarzy na nich zaczyna.
Obrazek
2.Dualsky 3s 1300mah
Droższy oraz trochę wydajniejszy pakiet.
Obrazek

Doszła maska silnika, oklejona i zamontowana.
Widać również aparaturę. Jest to Multiplex z modulatorem Zbig-a. Posiada ona 7 kanałów w czym 5 proporcjonalnych i 2 trzy pozycyjne. Posiada najróżniejsze miksery oraz inne bajery .W środku samolotu widać pakiet oraz resztę elektroniki:
Obrazek
:arrow: Następnie na wyszlifowaną maskę nakleiłem taśmę pakową i elegancko naciągnąłem opalarką. Zrobiłem tak ponieważ styropian lubi się kruszyć więc powierzchnia na którą dałem taśmę nie była idealnie prosta, lecz ta taśma tak została naciągnięta że te dziury są zniwelowane.
Obrazek
:arrow: Oraz pokryłem czarną folią kabinkę i założyłem do modelu:
Obrazek
Obrazek
Zamieszczam link do krótkiego filmu .(praca lotek,steru wysokości, silnika. Serwis YOUTUBE zmienia trochę kolory)
http://www.youtube.com/watch?v=js0fWdb1EB8

Model został obdarzony napisami. Napisy te zostały wycięte na ploterze komputerowym.Prezentują się one tak:
Obrazek
Poza tym model dostał wzmocnienie statecznika pionowego.

A tak prezentuję się model z wykonawcą:
Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek
"Iskra się tli mili, Marszczą się brwi debili Czego byśmy nie mówili ....Sedno tkwi w chwili "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 20:33 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 05:30
Posty: 19
Wiek: 29
Lokalizacja: Wola Mielecka/Mielec
Oblot i loty
Fotki z lotów.
Obrazek
RTF
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przelot nad ziemią.
Obrazek
Obrazek
Podchodzenie do lądowania, mało co widać ,ponieważ jest ciemne tło;/
Oraz było duże zachmurzenie.

Film:
Za pewne powstanie jeszcze parę filmów trochę dłuższych.Do oglądania filmu polecam przeglądarkę OPERA lub Internet explorer. W Mozilli firefox jakość jest słaba, możliwe że tylko u mnie ale...
W razie złej jakości proszę o chwilową zmianę przeglądarki.W razie potrzeby większego obrazu należy kliknąć na ekran filmu.

Postaram się jeszcze nakręcić parę filmów.

Obrazek
Dobre zamontowanie kabiny to podstawa. Gdy model leci kabina stawia opory(chociaż ma opływowy kształt) więc trzeba mocno docisnąć taśmą klejącą.
Obrazek
Tutaj jeszcze stare zdjęcie
Obrazek
Obrazek
Tutaj już nowość. Manewr ryzykowny i niebezpieczny ale się udał.

_________________
Obrazek
"Iskra się tli mili, Marszczą się brwi debili Czego byśmy nie mówili ....Sedno tkwi w chwili "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 20:34 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 05:30
Posty: 19
Wiek: 29
Lokalizacja: Wola Mielecka/Mielec
Może być to tak przedstawione? czy scalić w jeden post?

_________________
Obrazek
"Iskra się tli mili, Marszczą się brwi debili Czego byśmy nie mówili ....Sedno tkwi w chwili "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Extra 330 - Relacja z budowy
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2010, 20:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:29
Posty: 5574
Wiek: 47
Lokalizacja: Huddersfield - taka dziura w UK :P
Jest ok :)
Przedostatnie zdjecie jest super :brawo:

_________________
Pozdrawiam Robert vel mammuth .
Wiele osob znajacych mnie tylko z "netu" podejrzewa, ze jestem aroganckim chamem.
Wszystko zmienia sie jak juz mnie poznaja osobiscie ...... maja pewnosc

jesli pomoglem - to kliknij >>> POMOGL <<<


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

119,393,540 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL