Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zatrzymanie w WER Zabrze
PostNapisane: środa, 1 maja 2013, 18:20 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Witam,
Mam pytanie odnośnie wypełnienia formalności, mianowicie w trackingu PP pojawiły się informacje typu "zatrzymanie w cle" oraz "oczekiwanie na dowód nabycia/informacje o wartości od adresata". Postanowiłem złożyć zamówienia na nowy sezon, niestety mimo kilkudniowego odstępu czasu paczki z elektroniką spotkały się w tym samym dniu w Polsce. Cóż, na domiar dobrego lipole, które przeważnie idą 2-3 tygodnie u mnie były po 4 dniach od nadania i wylądowały w Zabrzu dzień po elektronice. Wysłałem Im 3 maile, każdy do osobnej paczki-wyciąg z PP oraz zamówienie z HK. Niestety w mailach napisałem cześci do modelu zdalnie sterowanego zamiast artykuły modelarskie, aczkolwiek na wyciągu z HK widnieje taka adnotacja tuż pod listą zamówionych przedmiotów-"hobby parts". Czy z mojej strony dokonałem wszystkich formalności? Swoją drogą, nie dostałem jeszcze żadnego poleconego(strach się bać jutra, 3x pol). Kiedyś przeczytałem, że poniżej 50$ nie clą, a jednak moje lipo za 46$ z wysyłką trafiło (750g). Drugie paczki to 67 i 77$ (po 500g), czy możliwe jest, aby po przesłaniu dowodu zapłaty któraś z tych trzech została zwolniona z opłat czy szykować się na pobranie z poczty od całości? :cry: Jeszcze przy okazji mały offtopic, kiedy udostępniana jest funkcja zaniżania wartości w HK? Po 6 zamówieniach?

Pozdrawiam
Oskar


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymanie w WER Zabrze
PostNapisane: środa, 1 maja 2013, 18:39 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6743
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Jak trafiły na cło to na 100% je oclą (toż to kasa na państwa)

ja zawsze czekam na list polecony bo tam jest numer sprawy ( Poz.ks.mag) na który trzeba się powołać wtedy paczka po 2-3 dniach jest u odbiorcy.

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymanie w WER Zabrze
PostNapisane: środa, 1 maja 2013, 18:54 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 18:38
Posty: 1013
Wiek: 55
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Jak trafiły na cło to jest tylko 50% szans że je oclą, wszystko zależy od tego jakie dokumenty dostanie UC odnośnie kwot itp. i jaki humor będą mieli w UC.
Poza tym "procedurę dopuszczenia do obrotu" czyli sprawdzanie należności celnych UC stosuje do wszystkiego, co tylko trafia do Polski, nie tylko do przesyłek powyżej jakiejś kwoty.
WER Zabrze jest duży i przestronny, urzędników w UC pewnie sporo więc statystycznie częściej się czepiają. W sensie dosłownym, bo nieraz jest deklaracja celna, jest opis, jest faktura i wg przepisów powinni zwolnić z cła, a oni mimo to piszą te swoje pisma o "dowód nabycia/informacje o wartości od adresata" gdyż nie dowierzają papierom z dalekiego wschodu... :)

Jak wysłałeś maile bez numeru księgi magazynowej, to może chwilę potrwać. Dlatego lepiej jest czekać na polecony - albo zadzwonić do WER i wyprosić ten numer na podstawie numeru przesyłki. Da się.

_________________
Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymanie w WER Zabrze
PostNapisane: środa, 1 maja 2013, 19:07 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Czyli ogólnie nieciekawie. Na sąsiednim forum kilka osób potwierdziło, że paczki do 45 euro nie podlegają Vatowi, na innym podali koło 20$.. czy jest jakaś konkretna informacja w tym temacie? Chyba jest to raczej uzależnione od stanu zapchania magazynu i humory celnika :) Czytam od kilku dni i nadal nic nie wiem, oprócz tego, że do 150euro nie ma cła.

Treść wiadomości do nich (nr trackingowy w temacie maila)

"Witam,
W związku z informacją z trackingu o zatrzymaniu paczki, w załączniku przesyłam dowód płatności i fakturę.
Paczka zawiera części do modelu zdalnie sterowanego, który jest projektem do oceny końcoworocznej po gimnazjum (przedmioty: informatyka i fizyka, bez żadnych dotacji).

Pozdrawiam serdecznie,
Oskar *******
"

Cóż, zdaję sobie sprawę, że pojechałem trochę po bandzie z opisem przeznaczenia (na szczęście pokrywa się z rzeczywistością), może trochę ugram na emocjach :mrgreen: Nie mam nic do stracenia już w tym temacie, ale grunt, że posłałem ładne PDFy ;)

Kilka listów z Azji do mnie dotarło ze śladami pieczątek WERu, ale na szczęście bez dopłat, chyba szykuje się koniec "dobrej" passy, przecież trzeba łatać dziurę budżetową ;) Nie będę już nic więcej krakał, dam znać jak tylko dowiem się jaki spotkał je los. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymanie w WER Zabrze
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 11:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 18:35
Posty: 2328
Wiek: 60
Lokalizacja: Poznań - Jeżyce
Miałem paczkę na cle, za 40 $. I była to aparatura. Wyjasnilem osobiście ze pilot do helikoptera zabawki. Bez cła. Bez vatu. Celnik mi wyjaśnił ze wartość paczki nie ma znaczenia. Clą metodą `Toto Lotka `. co któras podlega kontroli.

_________________
Bartek
NEVER STOP EXPLORING!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymanie w WER Zabrze
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 17:33 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Chyba zacznę grać w Lotto ;) Dzwoniłem dzisiaj do Zabrza, miła Pani nic konkretnego dla mnie nie zrobiła, zaleciła poczekać do poniedziałku, bo mojej paczki nie mają jeszcze w systemie. Niemniej jednak, poinformowała mnie o fakcie, iż przesyłki do 45 euro faktycznie nie zawsze podlegają opłatom. Kolega zrobił zamówienie na 170$ 3,5kg i jakoś przeszło :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymanie w WER Zabrze
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 18:45 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 25 marca 2010, 23:14
Posty: 44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Oskar!
Masz nr przesyłki? Dzwonisz do WER Zabrze 32 370-55-30 podajesz nr przesyłki, Pani podaje nr magazynowy, posyłasz maila na werzabrze.doz@katowice.poczta-polska.pl wyciąg z VISY, PayPala lub wyjaśnienie ( z tym że preferują potwierdzenia zapłaty ) powołując się na nr magazynowy i w dniu następnym paczka wychodzi do Ciebie. Kilka razy miałem paczkę w domu WCZEŚNIEJ niż przychodziło zawiadomienie z WER Zabrze.
Jeżeli na http://sledzenie.poczta-polska.pl/ jest komunikat że zatrzymano na WER Zabrze to paczka jest już na Urzędzie Celnym ( reszta to ściema ze nie zarejestrowana ... ).
Chcesz więcej wyjaśnień -> PW

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem
pozdrawiam JERZY

skype: buwi777 gg: 6076886


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymanie w WER Zabrze
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 18:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 18:35
Posty: 2328
Wiek: 60
Lokalizacja: Poznań - Jeżyce
Nic sie nie denerwuj. Poczekaj. przyślą pismo, wyjasnisz miła Pani cię poinformuje. a inny miły pan zwolni z cła i vatu .
Oni nie ciebie szukają i nie takich przesyłek...

_________________
Bartek
NEVER STOP EXPLORING!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zatrzymanie w WER Zabrze
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 20:06 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Dziękuję za cenne rady i odpowiedzi w tym temacie, pozostaje mi zadzwonić do Nich w poniedziałek i zgodnie z instrukcją Jerzego zakończyć należyte formalności :) .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron

118,260,406 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL