Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 23:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: piątek, 19 grudnia 2014, 22:19 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
Nie pytam o konkretną aparaturę bo to nic nie daje na żadnym forum .Przeczytałem wszystko co było tutaj zamieszczone i w internecie też. zajęło mi to 2.5 miesiąca. Wiem kto z Was zmienił aparaturę z jakiej na jaką i dlaczego i.t.p. Oczywiście jak się tym pochwalił. Moje pytanie jes t następujące-wymyśliłem sobie trzy drogi postępowania i proszę bardziej doświadczonych o pomoc w wyborze tej najlepszej.Dotąd latam na analogowej -ale już czas zmienić na cyfrową

1. kupuję tanią 6 - 7 kanałową i na niej uczę się wszystkiego co się da.Potem zmieniam.

2.kupuję drogą 6 - kanałową i latam dokąd starczy 6 kanałów

3. kupuję drogę 8 - kanałową.

3.1/4 czy telemetria jest naprawdę podniecająca ?

Zaznaczam że stać mnie i na opcję 3-ią -ale jako Poznaniak od kilkunastu pokoleń -no każdą złotówę obracamy 10 razy przed wydaniem.!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: piątek, 19 grudnia 2014, 22:21 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 18 listopada 2014, 18:32
Posty: 297
Wiek: 48
Lokalizacja: Poznań
mam tanią i łądną i 7 kanałową i nic jej nie trzeba a apka to DEVO 7E

_________________
Pozdrawiam Mikrus vel Robert
popylacz na bandicie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: piątek, 19 grudnia 2014, 22:34 
Walkiria dobra firma :-D Patrząc na ceny, to za cenę w PL, można kupić model wyższy Walkera DEVO 10 + RX1002 Receiver u "Chińczyka" :mrgreen: Tylko odbiorniki ciutek drogie :o
Może "krocz wytartą ścieżką" czyli coś ze "stajni Turnigy" :roll: Na przykład TGY 9XR plus link RC FrSky :roll: W miarę tanio, i 9 kanałów...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: piątek, 19 grudnia 2014, 23:14 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
Dzięki za odpowiedzi -ale ja już wiem jakie aparatury mnie interesują. Proszę tylko o podpowiedzenie jaką t.z.w. prze zemnie drogę wybrać 1. 2. lub 3.-ią ?


Pozdrawiam Włodek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: piątek, 19 grudnia 2014, 23:27 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
Sorry. Najważniejszego nie napisałem. Otóż moje wahania w kwestii wyboru aparatury dotyczą jednego -czy poradzę sobie sam z programowaniem takiego cuda (dla mnie)Gdyby nie ta obawa to bez namysłu kupiłbym jakiegoś Graupnera i nie zawracałbym Wam .....czasu.Dlatego myślałem o zakupie najpierw jakichś prostszych-czytaj mniej funkcji mikserów S-busów itp. aparatur żeby się doszkolić samemu a nie latać z każdą pierdołą do sklepu lub pisać na forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: piątek, 19 grudnia 2014, 23:27 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 18 listopada 2014, 18:32
Posty: 297
Wiek: 48
Lokalizacja: Poznań
:D 1 ładnie wyglada

_________________
Pozdrawiam Mikrus vel Robert
popylacz na bandicie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: piątek, 19 grudnia 2014, 23:35 
3 - cią.
Jak kupisz 1 czy 2 to i tak niedługo kupisz 3 i będzie drożej bo zakup dwa razy.
Uczyć też będziesz się musiał dwa razy.
Ponadto wydaje mi się, że 8 kanałów też nie długo może być za mało,
Zależy na czym chcesz latać.
Potrzeba telemetrii też zależy od tego.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: piątek, 19 grudnia 2014, 23:38 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 18:38
Posty: 1013
Wiek: 55
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kupuj zawsze lepszą/z większą funkcjonalnością.
Podstawowe funkcje opanujesz tak jak na prostej, a jak będzie trzeba to się nauczysz i doprogramujesz te bardziej zaawansowane.
Lepsze aparatury mają lepsze drążki/mechanikę, a zwykle też lepiej zrobioną elektronikę.
Tania aparatura to 2 razy wydane pieniądze.

Ale można też względnie tanio kupić wyższej klasy używkę np. JR/Graupner i dołożyć moduł np. FrSky. Ja tak mam i polecam :)

_________________
Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: piątek, 19 grudnia 2014, 23:49 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 czerwca 2013, 17:02
Posty: 1594
Wiek: 71
Lokalizacja: Bestwinka
Dzisiaj proste aparatury dobre są do ... zabawek. Nie widzę u Ciebie opcji " tania i bardzo dobra na początek, mająca 8 kanałów". Moim zdaniem to rozsądne minimum na dzisiaj. Programowania nie unikniesz, chyba ze kupisz sobie zabawkę. Każda bardziej skomplikowana aparatura (czytaj - nie do zabawek), wymaga poznania przynajmniej podstawowego programowania. Różne firmy maja różne filozofie jeśli chodzi o programowanie. Tego trzeba się po prostu nauczyć, aby w przyszłości Cię to nie ograniczało. Powtórzę na koniec znaną wszystkim modelarzom filozofię kupna nadajnika. Kup najlepszy, na jaki sobie możesz pozwolić dzisiaj (uwzględniając swoje preferencje co do firmy i sposobu programowania), a starczy Ci na długo i będziesz zadowolony.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: sobota, 20 grudnia 2014, 00:41 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
No i już mam jasność w temacie .Dziękuję.opcja 1 upadła. 2 się chwieje. Została 3 . Idę spać przemyślę przez dzień -dwa i sprecyzuje pytania -jesli takowe będą.

Pozdrowienia Włodek

P.s. Na pewno będą, ale jutro czeka mnie minimum 13-14 godzin pracy więc raczej w tym temacie za dużo nie pomyślę - może w niedzielę coś napiszę to tylko 8 h w pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: sobota, 20 grudnia 2014, 09:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7379
Wiek: 55
Lokalizacja: Śrem
Jest tylko jedna właściwa opcja, czyli nr 3.
Co do nazwy firmy, to zwróć uwagę na ceny odbiorników.
Niby Sanwa SG-10 nie jest najgorsza ale cena odbiorników zwala z nóg a zamienników brak.

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: sobota, 20 grudnia 2014, 12:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 12 kwietnia 2012, 10:46
Posty: 6050
Wiek: 45
Lokalizacja: Kraków
Ciężko dywagować jeśli mamy tylko dwa pojęcia droga/tania. Czy 980zł za 16 kanałową aparaturę z odbiornikiem to drogo czy tanio w polskim sklepie?
Więc może tylko ogólnie napiszę, że narzędzia wszelkie dobieramy do zastosowania a nie na odwrót. Więc na sam początek trzeba określić potrzeby i do tego z łatwością da się dobrać sprzęt. Stara modelarska zasada kupienia najdroższej aparatury na jaką Cię stać moim zdaniem od paru lat nie działa wcale. Czy cztery razy droższa aparatura ma w sobie cztery razy lepszą elektronikę? No nie.

Zastanów się do czego jej chcesz używać. Jakie powinna mieć programy, jakie funkcje? Jeśli planujesz super-duper helikopter to niektóre aparatury sobie z tym nie poradzą. Jeśli planujesz zabawę w FPV część sprzętu ABSOLUTNIE się do tego nie nadaje.
Pomyśl o częstotliwościach, wymiennych modułach, telemetrii a nawet na ile wystarcza jedno ładowanie nadajnika. Jeśli latasz wieczorem albo w dziwnych warunkach takie proste coś jak podświetlenie wyświetlacza będzie zbawienne. A jeśli latasz w zimie to ekran dotykowy w aparaturze może Cię wk#$&# zdenerwować znaczy...

Do tego bardzo ważne jest ile potem zapłacisz za każdy odbiornik oraz jakie w ogóle są dostępne. Jeśli chcesz latać modelem w hali i chcesz żeby całość ważyła 180 gramów to pewne firmy Ci tego nie dostarczą. Do niektórych aparatur można wpisać definicje tylko paru modeli do innych za to o wiele więcej. Niektóre oferują menu tylko w wybranym języku w innych można to zmieniać. Np menu po niemiecku? No bajka po poprostu....

Nie ma sprzętu, który jest asolutnie najlepszy. Gdyby tak było wszyscy byśmy ją mieli. Do tego nadajnik wyśmienity dla jednej osoby będzie totalnie bezsensownym rozwiązaniem dla drugiej.

Mam już na swoim koncie parę aparatur. Najdroższy Graupner (niegdyś kosztujący prawie 2 tysie) jest śmieszny w porównaniu z tym co daje T9X za 200zł z modułem FrSky 16 kanałów (za dodatkowe 50$) i wymienionym oprogramowaniem. Jednak mimo to Graupner ma odbiorniki po 4$ co w przypadku walk modeli jest WIELKIM plusem.

_________________
pozdrawiam
Hubert
https://www.banggood.com/?p=WQ230911983820130156


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wybór aparatury zupełnie inne pytanie
PostNapisane: sobota, 20 grudnia 2014, 21:55 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
Hubert nie do końca Mnie zrozumiałeś, lub ja kiepsko sformułowałem pytanie. Nie kupię aparatury kierując się ceną.Twoja opinia znowu dała mi dużo do myślenia- szczególnie ten fragment o doborze narzędzi i podważenie tezy starej modelarskiej zasady -chyba też się z nią nie zgadzam do końca.To znowu następny temat do przemyślenia.
I w tym punkcie chyba czas zakończyć ten post. Za wszystkie wypowiedzi serdecznie dziękuję ,wykorzystam Wasze rady jak najlepiej będę potrafił.
Pozdrawiam Włodek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron

118,967,017 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL